Στον Αστέρα Βάρης ο Καζατζής

Ο Κυανούς Αστέρας Βάρης ανακοινωσε την συμφωνία για συνεργασία ενός έτους με τον επιθετικό Γιώργο Καζαντζή. Αναλυτικά αναφέρει η ανακοίνωση:

Ο χαρισματικος επιθετικος για την εμπειρια και την προσωπικοτητα που διαθετει ηταν ο εκλεκτος του κυριου Αθανασιαδη για την κορυφη της επιθεσης του Αστερα. Ο επιθετικός Γιώργος Καζαντζής κατόρθωσε να αφήσει το στίγμα του στα γήπεδα της Α’ Εθνικής, ενώ χρίστηκε και διεθνής με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα των Ελπίδων. Από τη σεζόν 2009 εως σημερα , ο δεξιοπόδαρος άσος ηταν αρχηγος στον ΠΑΟΚ Γλυφάδας. Με τη φανέλα του οποίου, εξάλλου, χάρηκε την άνοδο στη Football League 2, στο τέλος της σεζόν 2010/11! Αναμένεται λοιπόν να αποτελέσει ένα από τα «όπλα» της ομάδας μας στην προσπάθειά της να διαγράψει μία ικανοποιητική πορεία στο πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας του ποδοσφαίρου μας. Ο έμπειρος φορ ξεκίνησε την επαγγελματική του καριέρα από την Ξάνθη, την αγωνιστική περίοδο 1996/97. Aργοτερα έπαιξε για ένα εξάμηνο στη Χαλκίδα (πραγματοποιώντας πολύ καλές εμφανίσεις), μετακόμισε τη σεζόν 1998/99 στην Προοδευτική (που τότε μετείχε στην Α’ Εθνική). Στους «βυσσινί» εκανε 33εμφανίσεις, και πανηγύρισε επτά τέρματα, Αυτή η καλή του επίδοση είχε και συνέχεια, μιας και την επόμενη αγωνιστική περίοδο σημείωσε τέσσερα γκολ σε 16 παιχνίδια. Ο ίδιος, λοιπόν, εξαργύρωσε τις καλές του εμφανίσεις με το σύλλογο του Κορυδαλλού με μία μετεγγραφή στον Άρη! Ανήκε δυόμισι χρόνια στο δυναμικό των «κιτρίνων», και σε 36 συμμετοχές πέτυχε δύο τέρματα, ενώ αγωνίστηκε με τα χρώματά τους στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, το 2003 (σ.σ. ο αντίπαλος, ΠΑΟΚ, κέρδισε με 1-0). Μεσούσης της σεζόν 2003/04 επέστρεψε στην Προοδευτική, και σε 13 συμμετοχές σκόραρε πέντε γκολ . Ακολούθως, ο 34χρονος σήμερα στράικερ έπαιξε για δύο περιόδους στον ΟΦΗ (31 ματς/τέσσερα γκολ), και κατόπιν εντάχθηκε στην Καλλιθέα. Κατά τη διάρκεια της τριετούς θητείας του στους Αθηναίους ήταν βασικός, και σκόραρε 17 γκολ σε 80 αγώνες. Του ευχομαστε υγεια και καλη επιτυχια