ΦΙΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ-Ρούβας 2-1

Με τον Ζαχαρία Μαραθιανό να σημειώνει τα δύο γκολ του ΠΑΟΚ, η ομάδα του Κρουσώνα επικράτησε με 2-1 επί του Ρούβα σε φιλική αναμέτρηση που έγινε την Τετάρτη 2 Σεπτεμβρίου στον Κρουσώνα.

Στο πρώτο οι δύο ομάδες δεν ανοίχτηκαν και μοιραία το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ. Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά και άνοιξε το σκορ στο 47′ με τον Μαραθιανό μετά από πάσα του Ρομπάκη ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Ρούβας ισοφάρισε με τον Αντωνάκη.

Στο 75′ μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Στρατηγάκη, ο νεαρός ποδοσφαιριστής ανατράπηκε από τον Κεφαλούκο και ο Μαραθιανός ευστόχησε από την άσπρη βούλα. Στην συνέχεια ο Ρούβας πίεσε και έψαξε το γκολ της ισοφάρισης όμως η μεγάλη φάση ανήκε στον ΠΑΟΚ, καθώς ο Μανιδάκης σε τετ α τετ αστόχησε.

ΠΑΟΚ: Χωραφάκης, Στρατηγάκης, Ντελία, Καλεμάκης, Κανδυλάκης, Χύζι, Σκούφος, Ανωγειανάκης, Μανιδάκης, Ρομπάκης, Μαραθιανός

Έπαιξαν και οι: Αγγελάκης, Κουράκης Α., Καστριότ