3Χ3 και κορυφή για Ερμή Ζωνιανων

Τη δύναμη της έδρας του εκμεταλλεύτηκε ο Ερμής Ζωνιανών που χάρις σε γκολ του Ανυφαντάκη στο 15 μετά από κόρνερ του Πασιλάη επικράτησε με 1-0 της Προοδευτικής που πάλεψε αρκετά αλλά δεν τα κατάφερε. Με αυτή τη νίκη ο σύλλογος από το Ρέθυμνο παρέμεινε στην κορυφή έχοντας το απόλυτο των νικών σε τρια ματς. Από την άλλη, η Προοδευτική παρέμεινε στην τελευταία θέση ωστόσο η αλήθεια είναι ότι θα μπορούσε να διεκδικήσει περισσότερα από το συγκεκριμένο παιχνίδι. Στο πρώτο λεπτά το σουτ του Λέκκα πέρασε ξυστά από την εστία του Κόλλια, με τον Ερμή να ανοιγει το σκορ στο 15′. Στο 26′ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο 1-1 όμως είχαν δοκάρι με σουτ του Μπελερή, πιέζοντας παράλληλα και στην επανάληψη για να ισοφαρίσουν.

Παρ’ όλα αυτά, ο Ερμής κράτησε με σωστή αμυντική ττακτική με το 1-0 να μένει μέχρι τέλους

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Γιώργος Πετράκης) Κόλλιας, Κοζυράκης, Πρωτογεράκης, Ανυφαντάκης, Γεωργούλης, Ταβλαδωράκης, Πασιαλής (68′ Ανωγειανάκης), Φαμπίνιο, Τοπούζης (78′ Προβθδάκης), Πουλάκης, Σεχολάρι. (57′ Σκουτέλης)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Φώτης Θανέλλας) Κουμής, Τσαφταρίδης (26′ Ζελέκου), Μανιδάκης, Ζίζηλας, Θεοδωράκης, Πέττας (75′ Πέππας), Γκαινταρτζής, Μπελέρης, Μπέσου, Λέκκας, Χατζησάββας.(66′ Μύρκος)