slideshow

AOAN-Κηφισιά 3-2

Σημαντικές στιγμές ζει το Λασίθι, αφού το… καμάρι του, ο ΑΟΑΝ πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Γ’ Εθνικής, επικρατώντας της Κηφισιάς με 3-2. Οι ”κυανόλευκοι” πήραν ”εκδίκηση” για το ματς πρωταθλήματος, όπου είχαν ηττηθεί με 2-5. Στο 14′ ο Βέρμπης άνοιξε το σκορ για το Αθηναϊκό σωματείο γράφοντας το 1-0. Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 16′ ο Λεπτοκαρίδης έκανε το 1-1, ενώ στο 25′ ο Χατζιάι έδωσε το προβάδισμα στους Κρητικούς. Με την έναρξη της επανάληψης, οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δυο τερμάτων, αφού ο Κοκκολάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σημείωσε το 3-1. Στο 83′ το συγκρότημα του Νεκτάριου Στάθη έμεινε με δέκα παίκτες στο γήπεδο λόγω αποβολής του Δέλλιου με δεύτερη κίτρινη, με τον Βέρμπη 2′ αργότερα να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κασσελάκης (Χανίων)

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Νεκτάριος Στάθης): Μπρόκος, Μουτάκης, Ιασωνίδης, Δέλλιος, Χρηστάκης, Πηγιάκης (46′ Γκέκας), Φαγάς, Λεπτοκαρύδης, Κοκολάκης, Χατζιάι (77′ Καουκάκης), Καρνιάτης

ΚΗΦΙΣΙΑ (Θωμάς Γράφας): Κόλλιας, Στασινός, Έσλερ (57′ Καραμπάς), Παπαζούδης (85′ Νταγιάντας), Κολοτούρος, Κορακάκης, Χίσο, Αλημπάς, Βέρμπης, Γκουτσούλας, Ντούμος (66′ Ταμπάκης).