slideshow

O Eυκλείδης 2-0 εκτός την Ζωφριά..

Πρώτη του Κόκκαλη με νίκη..

Ντεμπούτο με νίκη για τον προπονητή Δημήτρη Κόκκαλη που παραμονές του αγώνα πήρε την θέση του Ιερόθεου Μαργέτη που υπέβαλε την παραίτησή του.

Η υπεροχή ήταν μοιρασμένη ανά ημίχρονο στο α’ την υπεροχή την είχε η ομάδα των Μεγάρων που κατάφερε να πάρει το προβάδισμα απο νωρίς,και στην επανάληψη η ομάδα της Ζωφριάς που έκανε ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να σημειώσει καποιο τέρμα.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

Στο 18′ ο Καράβολος με σούτ έκανε το 0-1 για να σημειώσει το 0-2 στο 37′ ο Κατσίκης με φοβερό σούτ απο πλάγια που έστειλε την μπάλα στο Γ’ της εστίας του Μαστοράκη.

Στην συνέχεια 38′ ο Μήνος μέσα απο την μικρή περιοχή σούταρε και επέκρουσε σωτήρια ο Ανδρέου σε κόρνερ. Εντεκα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης τετ-α τετ με τον τερματοφύλακα του Ευκλείδη πλάσαρε πάνω απο τα δοκάρια. Στο 72′ ο Παπάζογλου πέτυχε γκόλ για την Ζωφριά που ακυρώθηκε σαν οφσάιντ ύστερα απο υπόδειξη του βοηθού Πουλακάκη.Στο 87′ δυνατό σούτ του Βλάχου κτύπησε στο κάθετο δοκάρι.

Διαιτητής ΑλιάγαςΒοηθοί:Μπούρδος-Πουλακάκης

ΖΩΦΡΙΑ(προπονητής Γιάννης Σπάθης): Μαστοράκης, Κυρίου, Δρακόπουλος(80’Βλάχος), Αγγελογιαννάκης, Σταυραντώνης, Θανάσης, Ρεφενδάριος Αθ.,Παντελίδης(89’Μελίγγης), Ρεφενδάριος Χρ., Μήνος, Σκέρλος(49’Παπάζογλου).

ΠΑΓΚΟΣ:Γκόγκα,Αρβανιτάκης,Παπάζογλου,Καραγιάννης,Βλάχος, Μελίγγης,Τζόλος.

ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ(προπονητής Δημήτρης Κόκκαλης): Ανδρέου, Αριστόπουλος(90+Καλιπέτσης), Βρυττιάς(81’Φραγκούλης),Λιόσης, Βοιδήλας, Νότα,Βάρτος,Γνάτης(75′ Ζερβός)Καράβολος, Κατσίκης,Λέζη.

ΠΑΓΚΟΣ:Ζερβός,Φραγκούλης,Καλλιπέτσης.

***Τον αγώνα παρακολούθησαν το προπονητικό δίδυμο της ΑΕ Ζεφυρίου Μαρίνος και Σωτήρης Σερεμέτης η πρόεδρος Σπυριδούλα Πατήλα και αρκετοί φίλαθλοι.

Ρεπορτάζ: ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ