Tα λεβεντόπαιδα..του Μοσχάτου στον τελικό του Πειραιά! (φωτο)

Νίκησαν 1-0 τον Ατρόμητο στον Ρέντη

Ψυχωμένη η ΑΕ Μοσχάτου πέρασε από το άπαρτο κάστρο του Ατρόμητου Πειραιά παίρνοντας την μεγάλη πρόκριση για τον τελικό του Κυπέλλου Πειραιά με 1-0 . Μια πρόκριση πέρα για πέρα παλικαρίσια .

Το γκολ για τους φιλοξενούμενους σημειώθηκε στο 26′ , όταν μετά από βαθιά μπαλιά του Ντάφλα ο Στούπης βγήκε μόνος μπροστά και με ψύχραιμο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα .

Οι Μοσχατιώτες ήταν πολύ καλοί στο α’ μέρος όπου σε αρκετά

σημεία του αγώνα ξεδίπλωσαν το ταλέντο τους ενώ στην επανάληψη έπαιξαν παθητικά μεν, αλλά παθιασμένα δε.

Ο Ατρόμητος με την αλλαγή του Γεωργούλη συμμαζεύτηκε είχε τον πλήρη έλεγχο και ισοπεδωτική υπεροχή σε όλο το β’ ημίχρονο όπου έχασε φοβερές ευκαιρίες, έχοντας όμως και διαιτητική βοήθεια από τον ρέφερι Γιώργο Παπανδριόπουλο.

Κορυφαίος παίκτης των νικητών ο γκολκίπερ Αθανασόπουλος που έπιανε τα άπιαστα. Κορυφαίες στιγμές του ,στο 85′ που απέκρουσε πέναλτι του Λοΐζίδη( δόθηκε όταν μέσα σε σύγχυση στην άμυνα , ο Δανασής βρέθηκε στο έδαφος).

Στο 90′ είχε διπλή απόκρουση σε διαδοχικά σουτ του Κακάβα.

Οι δυο ομάδες ζήτησαν από ένα πέναλτι και πρέπει να έχουν δίκιο. Ο Ατρόμητος στο 41′ σε ανατροπή του Λοϊζίδη και το Μοσχάτο σε ανατροπή του Ντόνε στο 56′ .

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ: Θωμόπουλος, Μπέλιας( 62’Παπαδόπουλος, Γαβαλάς, Κρητικός, Σταθόπουλος( 36′ Γεωργούλης), Νταλάκος, ( 73΄Κακάβας), Μητρόπουλος, Λοϊζίδης, Μανουλίδης, Πέρρος Δανασής

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Αθανασόπουλος, Μωραΐτης, Καράμπελας, Τσάνης, Λαλιάνι, Παπαευθυμίου, Γκούφας( 60′ Μπάλα) Στούπης, Κοντοπάνος, Ντάφλας, Ντόνε( 76′ Αλτόγλου).