8ος Όμιλος
Πρωταθλήτρια και αήττητη η Θύελλα Ραφήνας, 5-1 τον Πυθαγόρα
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2021/06/thiella_panigiriko_protathlima-750x430-1.jpg)
Με εμφατικό τρόπο επιβεβαίωσε και μαθηματικά την κατάκτηση του τίτλου στον 8ο όμιλο και την πρόκριση της για τα μπαράζ ανόδου η Θύελλα Ραφήνας, επικρατώντας με 5-1 επί του Πυθαγόρα.
Ετσι, η ομάδα του Νίκου Μεσολόγγη τερμάτισε με 25 βαθμούς, ενώ ο Πυθαγόρας με 2 βαθμούς έμεινε στην τελευταία θέση και υποβιβάστηκε.
Το σκορ άνοιξε στο 33΄ο Ζέκιο κάνοντας το 1-0, που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους. Στο 48΄ο Δημητρίου έκανε το 2-0, με τους φιλοξενούμενους σε μία από τις ελάχιστες επιθέσεις τους στο 62΄να μειώνουν σε 2-1 με τον Κοκκινάκη. Ο Μιχάλης Παπαδόπουλος με δύο προσωπικά γκολ στο 73΄και στο 76΄ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-1, με τον Δημητρίου στο 90+3΄με το δεύτερο προσωπικό του γκολ να διαμορφώνει το τελικό 5-1.
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ (Σταμάτης Κουλούρης): Μαρμαράς, Χατζηανδρέου, Σαράντου, Βελάνης, Τσερβανάκου, Μπρέγκνα, Κοκκινάκης (89΄ Πουρλίδαλης), Τσιομπάi (56΄ Σεχάϊ), Κανδύλας, Κάρσας (39΄ Κατσίκας), Πλατίγκος (89΄ Ευγενικός).
![Προβλήθηκε από Κωνσταντίνος στις 6:43 μ.μ.](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-1/p100x100/173667368_3011931115705034_2977556614714612923_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=7206a8&_nc_ohc=TUzffQkKRZoAX8xIbar&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&tp=6&oh=5b6c5c5a74bb1a2d8d09ab5c83285f3b&oe=60E39DEA)
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)
You must be logged in to post a comment Login