3ος Όμιλος

Αντωνόπουλος: Το αποτέλεσμα δεν χαρακτηρίζεται θετικό

Μπορεί ο Παναρκαδικός να προσπάθησε αρκετά στο ματς με την Ένωση Ερμιονίδας όμως η ατυχία αλλά και η παρουσία του Γιώργου Πονηρού κάτω από την εστία των κυανοκίτρινων δεν επέτρεψε στο συγκρότημα του Γιώργου Αντωνόπουλου να πάρει τη νίκη (0-0). Όπως είναι λογικό η απογοήτευση έχει κυριεύσει άπαντες στο στρατόπεδο του συλλόγου και αυτό αποτυπώνεται από τις δηλώσεις που παραχώρησε ο πρώην άσος του Απόλλωνα Καλαμαριάς ο οποίος τόνισε: Ήταν ένα παιχνίδι που η εικόνα μας στο α’ μέρος δεν ήταν αυτή που θέλαμε σαν ομάδα. Στην ουσία είχαμε ένα ημίχρονο χαμένο και ο αντίπαλος έγινε επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις. Στην επανάληψη ανεβάσαμε την απόδοση μας χωρίς όμως να φτάσουμε στο ανώτατο επίπεδο, δημιουργήσαμε κάποιες ευκαιρίες αλλά δεν καταφέραμε να βάλουμε κάποιο γκολ. Αντίθετα, ο αντίπαλος στο β’ μέρος δεν μας έκανε καμια ευκαιρία. Το αποτέλεσμα σίγουρα θωρούμε ότι δεν είναι θετικό αφού χάσαμε δυο πόντους στην έδρα μας. Αλλά πρεπε να συνεχισουμε τη δουλεια και να παρουμε αλλου τους πόντους που χάσαμε’.