3ος Όμιλος

Μόνος στην κορυφή ο Παναρκαδικός

Μόνος πρώτος στην κορυφή του 3ου ομίλου βρίσκεται ο Παναρκαδικος που πέρασε νικηφόρα από την Χαλκίδα με 3-0 εκμεταλλευόμενη στο έπακρο την ισοπαλία της Καλαμάτας. Το συγκρότημα του Γιώργου Αντωνόπουλου ‘τελείωσε’ την ‘υπόθεση νίκη’ από το α’ μέρος αφού στο 9′ ο Μηλιώτης και στο 42′ ο Κώτσίρας βρήκαν δίχτυα με το 2-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου. Στο μεσοδιάστημα και συγκεκριμένα στο 22′ ο Σταματάκος είχε σκοράρει για τη Χαλκίδα όμως το τέρμα ακυρώθηκε οφσάιντ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 72′ ο Κώτσιρας πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό τέρμα στη συνάντηση, ενώ στο ίδιο λεπτό αποβλήθηκε ο Σκάρος από πλευράς γηπεδούχων για διαμαρτυρία

ΧΑΛΚΙΔΑ (Π. Δημητρίου): Μπαλασάκης, Αχειμαστός, Τσατσαρής, Μπακομήτρος, Τσούπρος (74′ Τσουκαλάς), Καραμπάς, Στασινόπουλος (29′ Σκάρος), Βαλκάνος (83′ Αποστολόπουλος), Σπανός, Σταματάκος, Τσατσαρώνης

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γ. Αντωνόπουλος): Ψυχογιός, Ασεν, Μπούτας, Καστριτσέας, Κυριακόπουλος, Βελισσάρης (71′ Μπίσσας), Μηλιώτης ( 63’Σταφυλόπουλος), Δήμος, Γαρυφαλλόπουλος (76′ Τσόχλιος), Καδάς, Κώτσιρ