4ος Όμιλος

Νιόπλιας: Σε 2-3 αγωνιστικές θα είμαστε στην κορυφή

Στην σημασία της νίκης επί του ΠΑΟΚρουσώνα (2-1) στάθηκε στις δηλώσεις που έκανε μετά τη λήξη της αναμέτρησης του Παγκρητίου σταδίου, ο προπονητής του ΟΦΗ, Νίκος Νιόπλιας, ο οποίος προέβλεψε ότι «σε 2-3 αγωνιστικές θα είμαστε εμείς, 6 βαθμούς μπροστά στην κορυφή. Ετσι πρέπει να σκεφτόμαστε».
Για την εμφάνιση του ΟΦΗ, ο Νιόπλιας υπογράμμισε πως «είχαμε πρόβλημα στα πρώτα 20 λεπτά. Μετά το 30′ βρήκαμε ρυθμό, βάλαμε δυο γκολ και γυρίσαμε το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν κινδυνεύσαμε, ενώ προσπαθήσαμε να κάνουμε και ένα τρίτο γκολ. Βγάλαμε μια κούραση, καθώς απο τη μέρα που ήρθα στην ομάδα, οι προπονήσεις είναι δυνατές. Μας βοήθησε και το άλλο αποτέλεσμα, αν και έχω πεί ότι δεν με ενδιαφέρει τι κάνει ο Φωστήρας και συνεχίζουμε. Κρατάμε τη νίκη που είναι σημαντική και πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε. Ο Κρουσώνας ήθελε να δείξει σαν ομάδα και μπράβο του. Οταν καταλάβαμε τη δυσκολία του αγώνα, τελειώσαμε το παιχνίδι. Εχουμε καλούς παίκτες και όσοι αγωνίζονται είτε ένα λεπτό, είτε 90 λεπτά, πρέπει να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό» ανέφερε ο τεχνικός του ΟΦΗ..